The Kermit Project   |   Now hosted by Panix.com
New York City USA   •   kermit@kermitproject.org
…since 1981

Použití C-Kermit, druhé vydání

Using C-Kermit

”Pro ty z nás, kteří komunikují v heterogenních prostředích … tato kniha je perfektní …. Já osobně si myslím, že každý profesionál sys admin měli byste se podívat na tuto knihu a získat kopii souboru z Kolumbijské univerzity … ”
- Jim Dennis, Sys admin Magazine, červenec 1997

Pro ty, kteří trvají na tom, že počítač dokumentace je od přírody, bombastický, tupé a nudné, jste nečetli nic Frank da Cruz a Christine Gianone. Technické spisovatelé vzít na vědomí : * ​​toto * je, jak to udělat .
- Rob Slade, comp.dcom.telecom z června 1997

Od svého prvního vydání v roce 1985, C-Kermit rozrostla do silné a komplexní komunikační a skriptovací program, většina přenosky všech komunikačních softwarových programů, běží ve své nejběžnější formě na všech typech systémů UNIX a derivátů-stovky z nich - od stolních počítačů až po superpočítače mamutů, na operačním systému Digital OpenVMS po celé VAX, Alpha a IA64 linek. V masovém trhu, C-Kermit je také základem pro smršťovací Kermit softwarových produktů pro systém Microsoft Windows. Verze C-Kermit je k dispozici také pro takové různých platforem, jako je Apple Macintosh, Commodore Amiga, Bell Labs Plan 9, systémy Stratus VOŠ fault- tolerantní, Data General AOS / VS a OS – 9 realtime operačního systému Microware je pro PC .

C-Kermit jesoftwarový program, plně funkční komunikace pro sériového portu připojení (modem, nebo přímé ) a také pro připojení k síti pomocí protokolu TCP / IP, X.25 a dalších metod sítí. Nabízí automatické vytáčení, svorkovnice připojení ( a ve Windows a OS / 2 verze, emulaci mnoha typů terminálů ), rychlé a robustní bezchybný přenos souborů, obrovské množství národních a mezinárodních znakových sad překladů avýkonný skriptovací jazyk pro automatizaci všech úkolů komunikace související .

První verze C-Kermit ve své současné podobě byla 5A(188), v roce 1992, spolu s prvním vydáním Použití C-Kermit. Stejně jako ostatní knihy v seriálu Kermit, pomocí C-Kermit jedlouhodobý bestseller normami počítač – knihy v originálním anglickém vydání, stejně jako v německém překladu jako C-Kermit – Einführung und Referenz od Verlag Heinz Heise v Hannover .

V uplynulých letech, C-Kermit prošel řadou dílčích změn, přidání možnosti po schopností. O čtyři roky později, to se vyvinulo do té míry, jak se zdá, jako úplně jiný program. Navíc, jeho role se změnila. Stále více, jekomunikace a skriptovací ” motor ” za nabídky, automatizovaným systémem, grafické uživatelské rozhraní .

Druhé vydání pomocí C-Kermit slouží jako univerzální technický odkaz na C-Kermit, jak to platí pro všechny platformy, že běží na. Stejně jako v prvním ročníku, to se týká datové komunikace obecně, a vše specifických schopností C-Kermit zejména. Na rozdíl od většiny jiných počítačových příruček, ale stejně jako v prvním ročníku, je to pozor, aby vysvětlil, co dát čtenářům dobré znalosti o složitém světě datových komunikací a sítí, zejména na mezinárodní scéně. To je důvod, proč Kermit knihy, na rozdíl od prakticky všech ostatních softwarových manuálů, jsou také používány jako učebnice ve škole a kurzech profesního rozvoje .

Druhé vydání pomocí C-Kermit obsahuje revidovaný a aktualizovaný návod na datové komunikace, s novým důrazem na dnešních vysokorychlostních modemů a jak co nejlépe využít. To je v současné době s C-Kermit 6.0. Zvláštnosti C-Kermit 6.0, na které se vztahuje v druhém vydání knihy, patří :

    Nejdůmyslnější a flexibilní manipulace modemů, telefonních čísel, seznamy volby, a volby jsou k dispozici kdekoli a automaticky manipulaci s PBX, místní , meziměstské, Toll-free, a mezinárodní volání, s automatické opakování vytáčení, atd., stejně jakonová schopnost přijímat příchozí hovory. Plus všechny druhy nových funkcí pro vytáčení s kreditními kartami, pagery, a tak dále. Plus:

Rozsáhlá referenční materiál je součástí : dlouhé přílohy pro UNIX a VMS údaje , znak – set stoly, ” zkratkou dekodér ”, bibliografie a důkladné a promyšlené indexu .

Jak se svět stává stále více závislý -up, kabelové a on-line, sofistikované nástroje, jako je C-Kermit je stále více v poptávce systémových integrátorů, správci sítí, poskytovateli internetových služeb, tvůrci na klíč systémy všeho druhu, vládní dodavatele a pracovníky v každém pole, kde musí být automatické komunikace probíhat. Současně bude C-Kermit je v rukou stále rostoucí počet koncových uživatelů, zejména v jeho smršťovací zabalené formě jako Kermit 95 pro Windows. Použití C-Kermit je samozřejmě součástí balení Kermit 95, a dokonce i většina ” naivní “, uživatelé ocitnou obrací na to, protože to je tak nabitý informacemi, a současně tak, přístupné a snadno se používá .

Druhý z použití C-Kermit je stáleaktuální uživatelskou příručku C-Kermit, i když tam byly následné C-Kermit zprávy. Nové funkce C-Kermit 7,0ar popsány ZDE a nové funkce verze 8.0 ZDE. Tyto doplňky jsou však nemůže nahradit manuálu, a jsou určeny k použití ve spojení s ním do té doby,třetí vydání je zveřejněn .  C-Kermit Manual info in Czech / kermit@kermitproject.org / Last update: 13 January 2014